Statybiniai blokeliai ISOTEX

Isotex

Įmonės gyvavimo pradžia laikoma nuo jos įsikūrimo 1946m., Vokietijoje. Nuo 1985 metų. visa veikla buvo perkelta į Italiją. Šiuo metu tai yra viena didžiausių tuščiavidurių blokelių iš medžio drožlių gamintojų Europoje. Nuo veiklos pradžios įmonė prisidėjo prie 400 tūkst. individualių namų, daugiabučių ir komercinės paskirties pastatų statybos. Lietuvoje jau taip pat stovi virš 220 pastatų iš ISOTEX blokelių ir šis skaičius su kiekvienais metais didėja. Nuo įsikūrimo pradžios įmonė daug investuoja į tyrimus, gamybos technologijas, tai leidžia nuolat vystyti produktus ir pasiūlyti dar geresnius sprendimus statybų srityje. Būti žingsniu priekyje – įmonės vidinis variklis. Išryškėjus ekologiško būsto paieškoms, plėtra tik intensyvės, nes vienas pagrindinių įmonės principų – tvari statyba. Patys pastebime klientų domėjimąsį statybų alternatyvomis. Net neabejojame, kad šie gaminiai Lietuvoje tik dar labiau kels susidomėjimą, todėl esame labai laimingi galėdami būti šios organizacijos dalimi.

ISOTEX blokeliai

ISOTEX įmonė apjungė kelias medžiagas, kad sukurtų aplinkai draugiškus ir puikiomis savybėmis pasižyminčius blokelius namų statybai. Pati statybos technologija jau buvo žinoma nuo senesnių laikų, tačiau ISOTEX po ilgų bandymų surado medžiagų derinį, kuris leido sukurti puikų gaminį. Blokeliai gaminami tik iš perdirbamų žaliavų ir medžiagų. Didžioji dalis, t.y. 90 proc. blokelio sudaro smulkinta spygliuočių mediena, 2 proc. cementas ir 8 proc. specialūs mineralai. Maišant medienos pluoštą su vandeniu, cementu ir natūraliais mineralais, vyksta medienos mineralizacija, kurios metu mediena praranda savo organines savybes ir tampa atspari išorės poveikiui, vabzdžiams, parazitams ir pelėsiui.

ISOTEX blokeliai
ISOTEX blokeliai
ISOTEX blokeliai
ISOTEX blokeliai
ISOTEX blokeliai
ISOTEX blokeliai

Kodėl ISOTEX yra geriausias pasirinkimas? Atsakymai į aktualiausius klausimus statantiems namus:

1. Dėmesys ekologijai

Nuo pat įkūrimo pradžios kompanija yra įsipareigojusi mažinti savo poveikį aplinkai. Sukurta sistema leidžia naudoti natūralias ir perdirbtas žaliavas. Didelis dėmesys skiriamas gamybos efektyvumui didinti: nuo dar procesų optimizavimo iki investicijų į atsinaujinančią energetiką gamyboje. Daugiau kaip 90 proc. blokelio sudėties sudaro natūrali eglės mediena. Blokeliai gali būti perdirbami. Didelis dėmesys skiriamas ir apšildomajai medžiagai. Kaip šilumos izoliacinė medžiaga naudojamas NEOPORAS. Nuo 2021 metų visuose gaminiuose yra naujo tipo BASFizotex Green (10% perdirbtas) neoporo izoliacijos įdėklas, pagamintas išNeopor®BMBcertTMiš sertifikuotos tvarios biomasės. Ateityje numatoma visuose blokeliuose naudoti visiškai ekologišką neoporą iš „Neopor®BMBcertTMby BASF” medžiagos, kuri 100% pagaminta iš perdirbtų medžiagų.

ISOTEX Ecologic
ISOTEX construction

2. Itin lengvas statybos procesas

Šis statybos būdas yra itin paprastas, tai leidžia pagreitinti namo statybas. Visos namo sienos vientisos. ISOTEX blokeliai, kaip ir įprastiniai statybiniai blokeliai, ant paruoštų pamatų, dedami eilėmis sausuoju būdu. Galima siūles sustiprinti ir klijais. Į tarpus išilgai ir stačiai dedama dažniausiai 8 mm, storio armatūra ir užpilama betonu. Yra įvairiausių išmatavimų ir formų blokelių. Visi blokeliai yra kalibruoti, jų matmenys nenukrypsta nuo normų daugiau kaip 1 proc. Išsilyginus pirmąją eilę, visos kitos kyla labai greitai. Lygias sienas daug lengviau tinkuoti ar armuoti. Be to pati medžiaga lengvai apdirbama, ją lengva pjaustyti ar pragręžti. Su ISOTEX blokeliais galima įgyvendinti įvairiausius architektūrinius sumanymus. Statybos gali vykti, praktiškai, bet kuriuo metų laiku, tarpų užpildymas betonu galimas iki – 10 °C laipsnių.

3. Taupyk laiką ir pinigus

Kaip jau supratote, ISOTEX blokeliai padeda sutrumpinti statybos proecesą keliais žingsniais. Visų pirma, blokeliai jau yra su neoporo izoliacine apsauga, todėl nebereikia papildomai šiltinti namo sienų. Sąramos montuojamos iš tų pačių ISOTEX blokelių. Taip pat namui nebereikia atskirai įrenginėti monolitinio žiedo, nes visos namo sienos užpildomos betono mišiniu. Naujų namų statyboje langai ir durys montuojamos apšiltinimo sluoksnyje, tai yra ant specialių termo profilių, kurie kainuoja papildomus pinigus. O kur dar sugaištas laikas jų montavimu . . Šiuo atveju su ISOTEX blokeliais to daryti nebereikia – langus galima montuoti tiesiais į angas! Svarbu paminėti, kad pastačius namą, nėra privaloma iškart atlikinėti išorės apdailos darbų, nes blokeliai atsparūs atmosferos poveikiui. Drėgmė, šaltis ar tiesioginiai saulės spinduliai beveik neturi įtakos blokelių techninėms charakteristikoms. 

ISOTEX
ISOTEX warm house

4. Garantuota šilumos izoliacija

Vienas esminių faktorių pasirinkti būtent šiuos blokelius – puikios šiluminės savybės. Pats storiausias blokelis yra 44 cm. pločio. Viduje blokelio, neoporo šiluminės izoliacijos storis siekia net 23 cm. Užpildžius tokią sieną betonu ir nutinkavus, gaunamas 0,11 W/m²K šilumos laidumas. Su šiais blokeliais galima lengvai pasiekti A++, ar „pasyvaus” namo šiluminius reikalavimus. Statant šia medžiaga nesusidaro šalčio tiltelių. Ir tai turbūt vienintelis produktas rinkoje su kuriuo statant iškart apšiltinamos pastato sąramos. Visos šiluminės savybės susidaro ne tik iš blokelio medžiagų, bet ir visos jo konstrukcijos. Labai svarbų darbą ypač šildymo metu atlieka betono užpildas. Jis ne tik neleidžia šilumai išeiti, bet ją ir akumuliuoja bei grąžina atgal. Tai unikali savybės, kuria nepasižymi kitos alternatyvios statybinės medžiagos, kaip silikatinės plytos, ar keraminiai blokeliai.

5. Komfortiškos gyvenimo sąlygos

Kaip jau rašėmė, dėka, kompanijos patentuoto medžiagų mineralizacijos proceso, medienos drožlių, cemento ir specialiaus junginio dėka medžiaga praranda savo organines savybes ir tampa atspari išorės poveikiui, tačiau tuo pat metu išsaugo termo-akustines izoliuojančias medienos savybes. Tokios medžiagos poringumas garantuoja, kad sienos „kvėpuos”. Jos natūraliai reguliuos patalpų drėgmę (mažas pasipriešinimas garų pralaidumui, µ = 5.9) ir užkirs kelią kondensacijos ir pelėsių susidarymui. Rezultatas: yra išskirtinai patogios gyvenimo sąlygos, puikus vidaus mikroklimatas ir sutaupyta energija. Tai ilgalaikė investicija, kuri žiemą padės sutaupyti pinigų šildymui, tiek vasarą vėsinimui! Ne mažiau svarbios yra ir akustinės pastato savybės. Bandymu metu nustatyta, kad tinkuotos sienos iš blokelių garso varža sieka net 51 dB. Minimalus garso patekimas į pastato vidų užtikrina ramų gyvenimą, nesvarbu kur gyventumėte.

ISOTEX ergonomic

6. Kiti svarbūs privalumai

Vardinant Isotex blokelių privalumus svarbu paminėti, kad jie itin atsparūs smūgiams. Nenuostabu, kad jų statyba itin populiari padidintos rizikos seisminėse zonose, kur žemės drebėjimai padaro daug žalos. Blokelių monolitinė konstrukcija puikiai apsaugo nuo įvairių pažeidimų. Internete apstu vaizdo įrašų, kuriuose atliekami bandymai apšaudymų ar sprogdinimų metu. Blokeliai pasižymi ne tik itin geru atsparumu smūgiams, bet ir atsparumu ugnies darom ai žalai. Sertifikate patvirtinta mažiausia atsparumo ugniai klasė REI – 180. Tai reiškia, kad mažiausiai net 180 minučių, veikiant itin aukštai temperatūrai, Isotex pastato konstrukcija išlaiko savo technines charakteristikas.

Sertifikatai ISOTEX

Esame oficialūs ISOTEX blokelių atstovai šiaurės Lietuvoje. Planuojate statyti namą? Krepkitės į mus, pasistengsime pateikti geriausią pasiūlymą!